Pro výrobu sirupů a čajů Herbally používáme byliny, které jsou běžně a hojně rozšířeny na našich loukách, v lesích i zahradách. Tyto byliny jsou vypěstovány v ČR a sklizeny ručně za slunného počasí, kdy mají nejvyšší obsah éterických a jiných účinných látek. Poté se ihned ručně zpracovávají. Ovoce nakupujeme od osvědčených pěstitelů, vždy bez chemického ošetření a  v BIO kvalitě.

Bylinné sirupy

Sirupy obsahují bylinné maceráty a cukr, případně jsou obohaceny o čisté přírodní šťávy. Neobsahují žádná barviva, ani přírodního, ani chemického původu. Některé byliny nebo šťávy ze superovoce se lisují za studena, nelze je sterilizovat za vysokých teplot, protože by ztratily účinné silice (meduňka) a enzymy (rakytník). Proto je někdy nutno do sirupů přidat malé množství nezávadného, schváleného konzervantu, kterým je sorban draselný*.

Naše produkty jsou vyrobeny na základě osvědčených receptur, v souladu s nejpřísnějšími pravidly  farmaceutické výroby a distribuce.

Byliny, pocházející od českých pěstitelů, se sklízí zásadně bez použití techniky, za ideálního počasí, v období nejvhodnějším pro sklizeň každé jednotlivé z nich. Poté se třídí a suší za přísné průběžné kontroly, na tmavém, suchém, teplém a dobře větraném místě nebo přirozeně na teplém slunném místě. Každá bylina vyžaduje jinou technologii tohoto procesu.

Suché byliny se pak míchají do unikátních směsí, inspirovaných recepturami léčitelky Boženy Kamenické, a vytváří se z nich vodné roztoky, které se spojí ve varnách s čistým cukerným sirupem, přidají se další případné ingredience dle složení jednotlivých druhů, a pak naplní do lahviček. Celý proces probíhá ručně za dodržení přísných hygienických podmínek. Proto mohou být naše bylinné sirupy registrovány na MZ jako doplňky stravy.

*Sorban draselný (E202) je  draselnou solí kyseliny sorbové ve formě v podobě bílého krystalického prášku. Užívá jako konzervant, zabraňující šíření plísní a kvasinek v potravinách. Je dobře rozpustná ve vodě. Látka je většině případů bez nežádoucích účinků, ojediněle se může vyskytnout podráždění kůže či očí, alergické reakce, astma, poruchy chování. Přijatelná denní dávka 0 - 25 mg/kg tělesné váhy. V ČR (celé EU) je použití látky regulováno zákonem. V USA je látka také povolena. Nese označení GRAS (generally recognized as safety), tzn. že je látka považována za bezpečnou.